11

1

8

2

3

4

5

10

7

9

Przez cały  tydzień w ramach Winter Camp Płock 2017 gościliśmy w Płocku trenując na obiektach Wisły, spotykając się z piłkarzami ekstraklasowej drużyny oraz uczestnicząc w meczu ze Śląskiem Wrocław. Podczas tego zimowego zgrupowania szefowie Ekstraklasowej Wisły Płock S.A oraz Juventus Academy Toruń podpisali list intencyjny w sprawie przyszłej współpracy.

 

 DSC 7438

 

Wisła Płock S. A. to klub piłkarski na co dzień występujący w Ekstraklasie, który w tym roku obchodzi swoje 70-cio lecie. Zdobywca Pucharu Polski oraz Superpucharu Polski, trzykrotny uczestnik Pucharu UEFA. Barwy Wisły Płock reprezentowali między innymi tacy piłkarze jak: Radosław Sobolewski, Adrian Mierzejewski, Marcin Wasilewski, Ireneusz Jeleń, Sławomir Peszko, Sebastian Mila, Jacek Góralski a także Przemysław Boldt – Torunianin, obecnie trener Juventus Academy Toruń.

W zeszłym tygodniu mieliśmy okazje gościć na zgrupowaniu w Płocku, co stworzyło okazję do nawiązania szerszej współpracy pomiędzy naszym klubem, a Wisłą Płock S.A.. Jej zakres określa podpisany w niedzielę list intencyjny. Do najważniejszych jego punktów można zaliczyć:

 • współpracę sportową pomiędzy grupami młodzieżowymi (m.in. wspólne rozgrywanie sparingów, udział w turniejach organizowanych przez kluby);

• możliwość odbycia wzajemnych stażów trenerskich przez trenerów grup młodzieżowych;

• możliwość organizacji obozów sportowych;

• możliwość wymiany trenerów;

• udział w różnego rodzaju eventach, nie tylko sportowych (m.in. konferencje, bale, itp.);

• udział zawodników grup młodzieżowych w meczach Lotto Ekstraklasy;

• wzajemna dbałość o dobry wizerunek obu klubów.

Wierzymy, że współpraca z naszym nowym partnerem przyniesie wymierne korzyści obydwu klubom, a wyróżniający się zawodnicy Juventus Academy będą mieli możliwość spróbowania swoich sił w ekstraklasowym klubie.

 

1DSC 7432

 

DSC 7428