11

1

8

2

3

4

5

10

7

9

Wisła Płock S.A., Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock oraz Juventus Academy parafowali umowę o wzajemnej współpracy.

15 lutego 2017 roku szefowie naszego klubu oraz Fundacji Kujawsko-Pomorskich Akademii Piłkarskich JSS Klub Sportowy podpisali list intencyjny w sprawie przyszłej współpracy. Teraz wszystko wchodzi w życie.

Współpraca z Wisłą Płock to możliwość dalszego rozwoju naszej akademii i szansa dla trenujących u nas chłopaków. Kto wie, być może już niebawem zobaczymy jednego z naszych podopiecznych na ekstraklasowych boiskach. – powiedział nam Patryk Pędzierski, wiceprezes Zarządu Fundacji Kujawsko-Pomorskich Akademii Piłkarskich JSS Klub Sportowy.

Toruńska Fundacja jest jedynym i wyłącznym przedstawicielem akademii piłkarskiej Juventus FC na województwo kujawsko-pomorskie. Szkoli młodych piłkarzy w wieku od 5 do 16 lat. Działa od 2013 roku, realizując opracowany przez jeden z najsłynniejszych na świecie klubów piłkarskich program szkolenia młodzieży. Zajęcia w akademiach w Toruniu i Bydgoszczy prowadzone są według modelu obowiązującego we wszystkich szkółkach Starej Damy na całym świecie. Są też systematycznie monitorowane przez włoskich szkoleniowców.

Już w ubiegłym roku dzieci trenujące w Juventus Academy Toruń miały okazje gościć na zgrupowaniu w Płocku, co stworzyło okazję do nawiązania szerszej współpracy pomiędzy naszym klubem, a wyżej wspomnianą fundacją. Nie inaczej było na początku 2018 roku. Współpraca sportowa pomiędzy grupami młodzieżowymi to jedno z głównych założeń osiągniętego porozumienia.

- Cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę z toruńską akademią Juventusu. Dzięki temu oba kluby mają szansę na wykonanie kroku do przodu, który jest niezbędny do rozwijania się na różnych płaszczyznach i to nie tylko w grupach młodzieżowych. - dodał Tomasz Marzec, wiceprezes Wisły Płock.

Obecnie w Stowarzyszeniu Sportu Młodzieżowego Wisła Płock trenuje już czterech młodych wychowanków toruńskiej akademii – trzech zawodników z rocznika 2003, oraz jeden z 2004. Warto dodać, że to pierwsza tego typu umowa Wisły Płock z drużyną spoza naszego województwa. Obecnie trwają też rozmowy z kolejnymi klubami, które być może również już niebawem pójdą w ślady toruńskiej akademii Juventusu.

 

DSC 2284